Az Ön böngészője nem támogatja a JavaScriptet. Kérem kapcsolja be a böngésző beállításaiban!
Pályázatok


Pályázatok

Pályázat azonosító száma: GINOP-8.3.5-18/B

I. 

Az adós neve: Panyolai Szilvórium Zrt.

Pályázat címe: Mikro-, kis és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram

Szerződött hitel összege: 25 000 000 Ft

A forgóeszköz finanszírozás tartalmának rövid bemutatása: a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram keretében Társaságunk étkezési minőségű és hazai termesztésű gyümölcsöket vásárol fel elsősorban a Szatmári térségből a méltán világhíres és kiváló minőségű Panyolai Pálinka és likőrök előállítása céljából, valamint a támogatás elősegíti a feldolgozáshoz és csomagoláshoz szükséges eszközök és anyagok beszerzését.

Hitelprogram azonosító jele: GINOP-8.3.5-18/B

II.

Az adós neve: Panyolai Szilvórium Zrt.

Pályázat címe: Mikro-, kis és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram

Szerződött hitel összege: 149 900 000 Ft

A forgóeszköz finanszírozás tartalmának rövid bemutatása: a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram keretében Társaságunk étkezési minőségű és hazai termesztésű gyümölcsöket vásárol fel elsősorban a Szatmári térségből a méltán világhíres és kiváló minőségű Panyolai Pálinka és likőrök előállítása céljából, valamint a támogatás elősegíti a feldolgozáshoz és csomagoláshoz szükséges eszközök és anyagok beszerzését.

Hitelprogram azonosító jele: GINOP-8.3.5-18/B

 

Pályázat azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-01517

Pályázat címe: A Panyolai Szilvórium Zrt technológiai fejlesztése
A projekt összköltsége: 58 800 360 Ft
Az elnyert feltételesen visszatérítendő támogatás összege: 41 160 252 Ft
Támogatás intenzitása: 70 %
A projekt megvalósítási időszaka: 2021.12.21 - 2022.03.31.

A projekt célja a Panyolai Szilvórium Zrt forgalmazásban betöltött hazai és európai piacvezető szerepének erősítése, piaci kapcsolataink bővítése, a foglalkoztatott létszám új munkahelyekkel történő bővítése. A projekt során egy meglévő üzemi épület, mely korábban raktározás céljára szolgált, került felújításra, illetve 3 db kivonatoló, áztató tartály került beszerzése. A fejlesztésre azért volt szükség, mert a Zrt egy jelenleg bérgyártásban történő tevékenységet szeretne kiváltani és saját gyártást kialakítani. A finomszeszben való gyógynövénykivonat előállításához egy kisebb rendelkezésre álló épületet felújítása, illetve 3 db kivonatoló, áztató tartály került beszerzésre. A 80 fokos alkoholban (gabonaszeszben) áztatott gyógynövényből nyert kivonat szilvapálinkával kerül később összevegyítésre. Összességében elmondható, hogy a vállalkozás eszközállománya növekedett, a termelékenység fokozása is megvalósul, nagyobb volumenű gyártási kapacitással fog rendelkezni a Zrt.
 

Munkahelyi képzések megvalósítása a Panyolai Szilvórium Zrt.-nél

A Panyolai Szilvórium Zártkörűen Működő Részvénytársaság 26 157 347 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program támogatási rendszeréhez „Munkahelyi képzések támogatása mikor-, kis- és középvállalatok munkavállalói számára” című Felhívásra benyújtott „Munkahelyi képzések megvalósítása a Panyolai Szilvórium Zrt.-nél” című, GINOP-6.1.6-17-2018-01142 számú támogatási kérelem keretében.

Kedvezményezett neve, címe:
Panyolai Szilvórium Zártkörűen Működő Részvénytársaság
4913 Panyola, Szilvórium tanya 1.

Projekt címe: Munkahelyi képzések támogatása mikor-, kis- és középvállalatok munkavállalói számára
A projekt azonosító száma: GINOP-6.1.6-17-2018-01142
Szerződött támogatás összege: 26 157 347 Ft
A támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalma: 
A projekt megvalósításának fő célja, hogy az alkalmazottak foglalkoztathatóságának, a munkavállalók munkahelyi készségeinek javítása révén növekedjen a vállalkozás versenyképessége, a dolgozók rugalmassága és a munkavállalókat ösztönözze a tudásuk folyamatos fejlesztésére.
A saját forrásainkat kiegészítve minden munkavállalónk képzésbe történő bekapcsolódását biztosítjuk, a képzést saját vállalkozásunkba történő befektetésnek tekintjük. A munkavállalókat ösztönözzük a tudásuk folyamatos fejlesztésére.

Megvalósuló képzéseink:
Lean alapok tréning: Képzés óraszáma: 24 óra. Résztvevők száma: 1 fő. Képzés időpontja: 2019. október 28.-2019.október 30.

Irodai informatikai alkalmazások 130 órában, távoktatással: Képzés óraszáma: 130 óra, melyből a kontaktóra 25. Résztvevők száma: 15 fő. Képzés időpontja: 2020. január 20.-2020 április 30.

Digitális alapkompetenciák fejlesztése a vállalatirányítási rendszerek részfeladatainak hatékony elvégzéséhez, távoktatással 165 órában: Képzés óraszáma: 165, melyből kontaktóra 25. Résztvevők száma: 21 fő. Képzés időpontja: 2020. január 22.-2020. augusztus 27.

IPAR 4.0 megoldások vállalatirányítási rendszerek alkalmazásához távoktatással: Képzés óraszáma: 30, melyből kontaktóra 5. Résztvevők száma: 15 fő. Képzés időpontja: 2020. március 02.-2020 április 27.

A projekt eredményeként az alkalmazottak foglalkoztathatóságának, a munkavállalók munkahelyi készségeinek javítása révén növekedett a Panyolai Szilvórium Zártkörűen Működő Részvénytársaság verseny képessége.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.09.30

 

Elindult a Panyolai Szilvórium Zrt EXP2020-NEP-000059 azonosító számú projektje

Támogató neve: HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt
Pályázat megnevezése: EXP2020-NEP-000059
Kedvezményezett neve: Panyolai Szilvórium Zrt.
Projekt címe: A Panyolai Szilvórium Zrt nemzetközi versenyképességének növelése
Szerződött támogatás összege: 27.880.000 Ft
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.11.30.

A projekt tartalmának bemutatása:

A Panyolai Szilvórium Zrt EXP2020 referenciaszámú pályázati felhívásra benyújtott „A Panyolai Szilvórium Zrt nemzetközi versenyképességének növelése” című, és EXP2020-NEP-000059 azonosító számú támogatási kérelme 27.880.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A projekt átfogó célja a cég nemzetközi versenyképességének megerősítése, a külpiaci versenyben való helytállása. Specifikus célja pedig egy olyan program megvalósítása, mely során a cég tovább tudja bővíteni üzleti partnereit, új országokban, új területen tud megjelenni. Mindezen célok eléréséhez hozzájárulnak a projektben tervezett alábbi tevékenységek: külföldi árubemutatók szervezése, külföldi marketing és márkaépítő tevékenységek kivitelezése, online megjelenés és online értékesítési csatorna kialakítása, illetve egy külföldre irányuló beruházáshoz kapcsolódó tanácsadás igénybevétele. A külföldre való terjeszkedés előkészítéseként szükséges a megfelelő piacok feltárása, a piacnyitás lehetőségeinek felmérése, egy minden területre kiterjedő megvalósíthatósági tanulmány elkészítése szakemberek bevonásával.

A projekt által elérni kívánt eredmény, hogy a Zrt versenyképessége tovább erősödik, a külföldi versenyben kiemelten tud teljesíteni, mindezt úgy tudja elérni, hogy a vásárlói és fogyasztói elégedettek és természetesen a cég tovább tudja növelni árbevételét. Hosszú távú hatásként várható, hogy a kettős értékteremtést sikerül fenntartani, azaz a jelenlegi üzleti partnerekkel a kapcsolat fennmarad és megerősödik, illetve újabb üzleti kapcsolatok alakulnak ki.